09131008939
خیابان توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع البرز واحد 8 طبقه دوم
ورود به صفحه اینستاگرام
آشنایی
آشنایی با مراقبت های زنان

دختران باید از سن 13 سالگی مورد معاینات مراقبت زنان قرار گیرند. این مراقبت ها شامل یک معاینه کامل ( شامل گرفتن قد و وزن و فشار خون و…) همین طور معاینه پستان ها و در صورت نیاز معاینه لگنی می شود. در کنار معاینه در هر گروه سنی مشاوره خاص در زمینه تغذیه و ورزش و کار و روش های جلوگیری از بارداری انجام می شود. در همین یک جلسه آزمایشات و بررسی های مناسب فرد درخواست و در نهایت داروهای مکمل و واکسیناسیون مناسب توصیه می شود.

مثلا برای دختر خانمی ۱۳ ساله بهداشت مناسب دوران عادت ماهانه آموزش و معاینه از نظر رشد مناسب دوران بلوغ انجام می شود و در مورد اهمیت تغذیه در این سن صحبت و در نهایت به انجام واکسیناسیون در برابر کزاز و دیفتری که باید هر ۱۰ سال تا پایان عمر تکرار شود، توصیه می شود.

خدمات
خدمات حوزه مراقبت های زنان
معاینات سینه

معاینات سینه

تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه نه تنها شانس درمان را افزایش می دهد، بلکه از عوارض روحی- روانی، خانوادگی و اجتماعی آن جلوگیری می کند. یکی از راه های تشخیص زودرس سرطان پستان، خودآزمایی پستان یا معاینه پستان توسط خود فرد است.

معاینات لگنی

معاینات لگنی

معمولا زنان برای اولین بار از سن ۲۱ سالگی تحت معاینه لگن قرار می‌گیرند مگر این که بروز برخی عوامل و مشکلات باعث شود زودتر این کار را انجام دهند. در اغلب موارد، اولین معاینه لگن زمانی انجام می‌شود که خانم جوان برای دریافت قرص ضد بارداری مراجعه کند.

معاینات پاپ اسمیر

معاینات پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر که برای تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم طراحی شده یک نمونه برداری ساده از دهانه رحم است که باید سالانه در تمامی زنان انجام شود و چنانچه تا ۳۰ سالگی بدون هیچ مشکلی تکرار شده باشد بعد از آن می تواند هر ۲ یا ۳ سال یک بار تکرار شود.

مزایا
مزایای روش های مراقبت زنان
معاینات دوره ای زنان از احتمال ابتلا آنان به بیماری های مختلف می کاهد.
سرطان پستان به عنوان شایع ترین سرطان در زنان با معاینات دوره ای قابل پیشگیری است.
با انجام روش های مراقبت زنان می توان احتمال بارداری در افراد را افزایش داد.

مشکلات نداشتن معاینات در زنان

بسیاری از خانم‌ها به دلیل ترس یا خجالت، معاینات دوره‌ای مخصوص زنان را به تعویق می‌اندازند. كم نیستند خانم‌هایی كه به 30سالگی می‌رسند و هنوز یك‌بار هم به مطب متخصص زنان مراجعه نكرده‌اند! این ترس و نگرانی بی‌مورد احتمال ایجاد عوارض و خطر پیشرفت انواع بیماری‌های زنانه را بالا می‌برد.